Dzień Świętości Życia

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego
Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Pilnie potrzebna jest wielka modlitwa za życie, przenikająca cały świat. W ramach specjalnych inicjatyw oraz w codziennej modlitwie niech każda chrześcijańska wspólnota, każdy ruch i stowarzyszenie, każda rodzina i każdy wierzący zanoszą żarliwe błaganie do Boga, Stwórcy i Miłośnika życia.

Evangelium Vitae, Jan Paweł II
Tekst encykliki

8 kwietnia 2024
Uroczystość Zwiastowania Pańskiego
Dzień Świętości Życia

Rozpoczynamy duchową Adopcję Dziecka Nienarodzonego. Zapraszamy do włączenia się w to duchowe, modlitwene dzieło zarówno pojedyńcze osoby jak i całe rodziny.

Dzień Świętości Życia przypada dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jego celem jest budzenie wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia na każdym jego etapie oraz zwrócenie uwagi na potrzebę szczególnej troski o nie.

Dzień Świętości Życia 2024

O Maryjo,
jutrzenko nowego świata,
Matko żyjących,
Tobie zawierzamy sprawę życia:
spójrz, o Matko, na niezliczone rzesze dzieci,
którym nie pozwala się przyjść na świat,
ubogich, którzy zmagają się z trudnościami życia,
mężczyzn i kobiet — ofiary nieludzkiej przemocy,
starców i chorych zabitych przez obojętność albo fałszywą litość.
Spraw, aby wszyscy wierzący w Twojego Syna
potrafili otwarcie i z miłością głosić ludziom naszej epoki Ewangelię życia.
Wyjednaj im łaskę przyjęcia jej jako zawsze nowego daru,
radość wysławiania jej z wdzięcznością w całym życiu
oraz odwagę czynnego i wytrwałego świadczenia o niej,
wraz z wszystkimi ludźmi dobrej woli,
cywilizację prawdy i miłości na cześć i chwałę Boga Stwórcy,
który miłuje życie.

Amen.

Aplikacja: Adoptuj Życie
Zachęcamy do skorzystania z aplikacji: „Adoptuj Życie”.

Adoptuj Życie

Jest to interaktywna aplikacja dla osób, które podjęły modlitwę „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”.

Przez 9 miesięcy zobowiązania:
- nie zapomnisz o codziennej modlitwie
- sprawdzisz jej treść

Przewodnik dla dorosłych: Adoptuj Życie, Więcej > ,

Przewodnik dla dzieci: Mali Pomocnicy Boga, Więcej > ,

Aplikacja dla młodzieży i dorosłych: PowerBank4Life, Więcej > ,

Przyrzeczenie

Najświętsza Panno, Bogarodzico Maryjo, wszyscy Aniołowie i Święci, wiedziony(a) pragnieniem niesienia pomocy w obronie nienarodzonych, (ja, …) postanawiam mocno i przyrzekam, że od dnia … (w Święto / Uroczystość …) biorę w duchową adopcję jedno dziecko, którego imię Bogu jest wiadome, aby przez 9 miesięcy każdego dnia modlić się o uratowanie jego życia oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu.

Postanawiam:

1. odmówić każdego dnia codzienną modlitwę w intencji nienarodzonego dziecka
  2. codziennie odmówić jedną tajemnicę różańca
  3. przyjąć nadto (nieobowiązkowo) postanowienia: …

Codzienna modlitwa Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, towarzysząca dziesiątce różańca:

Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki, Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem św. Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po narodzeniu, proszę Cię w intencji tego nie narodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady.
Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.

Ustanowiony w 1998 r. w odpowiedzi na apel św. Jana Pawła II zawarty w encyklice „Evangelium Vitae” ogłoszonej 25 marca 1995 roku. Papież napisał w niej m.in., że „człowiek i jego życie jawią się nam jako jeden z najwspanialszych cudów stworzenia…” (Evangelium Vitae, 84).

Proponuję (…) aby corocznie w każdym kraju obchodzono Dzień Życia (…) Trzeba, aby dzień ten był przygotowany i obchodzony przy czynnym udziale wszystkich członków Kościoła lokalnego. Jego podstawowym celem jest budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i w społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i każdej kondycji. Należy zwłaszcza ukazywać, jak wielkim złem jest przerywanie ciąży i eutanazja, nie należy jednak pomijać innych momentów i aspektów życia, które trzeba każdorazowo starannie rozważyć w kontekście zmieniającej się sytuacji historycznej.

Evangelium Vitae, 85

Zapoznaj się z treściami Duchowej Adopcji na ogłonopolskiej stronie dzieła:

Wjęcej >

GODZINY MSZY ŚWIĘTYCH

W tygodniu:

18.00, soboty - 9.00

W Niedzielę i Święta:

Spowiedź Święta pół godziny przed Mszą Świętą

Kancelaria parafialna czynna:

Poniedziałek 15.15-17.00

Środa 15.15-17.00

Piątek 15.15-17.00